Hoş Geldiniz.

Genital Estetik

Vajina tıpkı memeye benzer şekilde hem üremenin hem de cinsel hazzın merkezidir. Partneriyle birlikte paylaştığı cinsellikten yeterli hazzı alamayan ya da çekingenlik yaşayan pek çok kadının sorunlarının altında estetik kaygıların yarattığı gerilim yatabilir.

Doğum sonrası deformasyona uğrayan vajina kadınların zevk alamamasının sebeplerinden biridir.

Eğer bu sorunlar görmezden gelinirse bu duruma psikolojinin ve hatta eşlerin arasının bozulması da eklenebilir.

Aşağıda değineceğim operasyonlar ile hasta memnuniyeti büyük ölçüde sağlanabilir.

Vajina iç dudaklarının fazla büyük olması, bu bölgede tahriş ve rahatsızlık hissine yol açtığı gibi görüntü olarakta kişiyi rahatsız edebilir.

Çok kısa süren bir işlemle iç dudakları lokal anestezi ile küçültmek mümkündür.

Bunun yanısıra vajina daraltılması, kızlık zarı onarımı yapılabilen işlemlerdir.

Vajina daraltılması, özellikle doğum sonrası dönemde yeterince toparlanamayan vajina duvarlarını eski haline getirecek ve çiftlerin cinsel hayatını pozitif yönde etkileyecek bir işlemdir.

Türkiye’de pek yapılmayan ama çok yararlı olduğunu düşündüğüm "G-Shot" olarak anılan

“G-Spot Amplification” işlemini de gerçekleştirmekteyim. Bu işlem psikolojik sorunlar dışında, cinsel problem yaşayan kadınların G noktası olarak bilinen vajina duvarı yapısının ön plana çıkarılmasına dayanır.

15 dakika süren bu işlem sonrasında cinsel problem yaşayan kadınların büyük oranda bu sorundan kurtuldukları bilinmektedir.

G noktasının varlığı 1950’lerde ortaya atıldığından beri tartışma konusu olmuştur. Yapılan çalışmalarda ise G noktasının kadınların % 85’inde fonksiyonel olarak varolduğu gösterilmiştir.

Erkekte prostata tekabül eden bir bez yapısına sahiptir ve cinsel açıdan klitorisin içerdeki hali olarak tanımlanabilir. Kısacası kadın cinselliği için önemi gerçekten büyüktür.

Kadınların cinsel ilişki sırasında temas alanı haline getirmeye çalıştıkları vajina dışındaki klitorise göre, aslında içerde ve temasa çok daha uygun bir alandır.

G noktasının yeri vajinanın ön duvarında ve vajina uzunluğunun 2/3 oranında iç kısmında kalır. Yapılan işlem bu bölgenin altına dolgu maddesi uygulayarak, vajina girişine göre daha geniş olan bu bölgenin daraltılması ve temas yüzeyi haline getirilmesi esasına dayanır.

Adı geçen vajinal işlemler en fazla hasta memnuniyeti sağlayan operasyonlardandır. Kendinize duyduğunuz güvenin artması ilişkinize yansıyacak cinsel yaşamınızı hareketlendirecektir.

G-Spot amplification işleminden 3 gün sonra, vajina daraltma işleminden ise 6 hafta sonra ilişkiye girilebilir. Kızlık zarı onarımından sonra ilişkiye 4 hafta sonra girilmesi uygun olacaktır.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yarık Dudak Yarık Damak

Bu anomali ile doğan bebeklerde erken dönemde görülen (doğumdan sonraki ilk aylar) en büyük problem ..

Devamını Oku

İşlemler

Estetik cerrahi adına, gün geçmiyor ki "yeni" ile başlayan bir teknik, uygulama veya cihaz manşet ol..

Devamını Oku

Meme Dikleştirme

Özellikle kilo alıp verme süreçleri veya emzirme sonrasında meme sarkması olabilir...

Devamını Oku