Hoş Geldiniz.

Saç Ekimi

Erkek tipi saç dökülmesinin en büyük sorumlusu genetik olarak duyarlı olan kafa ön ve orta bölümündeki saç köklerinde, testosteron hormonunun daha aktif şekline dönüşmesidir. Kadın ve erkekte kansızlık, hormonal problemler ve kronik stres, genetik yatkınlık dışındaki başlıca saç dökülme sebepleridir. Saçlar gebelik gibi dönemsel olarak dökülebilirler ancak bu şekildeki dökülme genellikle geri dönüşümlü olmaktadır.

FUT tekniği artık terkedilmekte olan bir saç ekim yöntemi olup, kafanın arka bölümündeki dayanıklı kökler olan alandan bir miktar saçlı derinin kesilerek çıkarılmasına ve daha sonra bu parçadan köklerin elde edilmesine dayanmaktadır. Bunun sonucunda kafa arka bölümünde oldukça büyük bir iz kalmaktadır.

FUE tekniğinin gelişiminden sonra hiç iz kalmaksızın yapılabilen saç ekimi işlemi her geçen gün popülerliğini arttırmaktadır.

Bu teknikte mikromotor denen cihaz ile saç kökleri tek tek alınmakta ve kök alınan bölgede iz kalmamaktadır. İşlem yaklaşık

8 saat sürmektedir ve 15 gün kadar hastaların saç bakımlarına ve bu bölgeye gelecek darbelere karşı kendilerini korumaları gerekmektedir.

Lokal anestezi altında yapılan işlemde bir kaç enjeksiyon acısı dışında hasta birşey hissetmemektedir.

İşlem sonrasında özellikle ilk 3 gün ağrı kesici ve antibiyotik kullanımı gereklidir. 3. günden sonra ağrı problemi görülmez.

Saçlı derideki uyuşukluk yaklaşık 6 ay sürebilir. İşlem sonrası bir saç bandı alından kafa arkasında köklerin alındığı bölgeye baskı uygulayacak şekilde konur.

Birinci günde bu bant çıkarılır ve her gün ekim yapılan bölge kremlenerek çok yavaş akan bir suyla yıkanır.

Yaklaşık 2 hafta sonra tüm kabuklar dökülür. Hasta saçlarını 1. aydan itibaren yüksek tazyikli suyla yıkayabilir ve normal saç dibi masajı yapabilir.

Saç telleri tiplerine göre özel yerlere transfer edildiği için sonuç o kadar doğaldır ki hasta bir süre sonra kendi bile saç ektirdiğini unutabilir.

Ayrıca ekilen saçlar hormonal olarak duyarlı olmadığından başka sebepler olmadığı sürece dökülmezler.

Bunların ötesinde kaşlarında problem olan veya kaşlarını bir şekilde kaybeden hastalara çok kısa sürede aynı teknikle kaş ekimi de mümkündür.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yarık Dudak Yarık Damak

Bu anomali ile doğan bebeklerde erken dönemde görülen (doğumdan sonraki ilk aylar) en büyük problem ..

Devamını Oku

Meme Büyütme

Ergenlik dönemindeki yetersiz meme gelişimi, kıyafet seçimindeki zorluklardan kendine güven kaybına ..

Devamını Oku

Yüz Germe

Yüzümüz ne yazık ki zamanla yer çekimine yenik düşer. Yer çekimi, mimik kaslarının etkisi ve güneş ı..

Devamını Oku