Hoş Geldiniz.

Karın Germe

Kilo alıp verme veya doğum sonrası karın cildinde sarkma sık görülen bir durumdur.

Cildin elastikiyetini kaybetmesi ve karın duvarı yapılarının zayıflaması sonucu oluşan bu görüntüyü düzeltmek için yapılan işlem "Karın Germe" yani Abdominoplasti'dir.

İç çamaşırı çizgisine oturacak bir kesi izi kalacak şekilde operasyon planlanır.

Operasyon süresi yaklaşık 2 saattir ve fazla cilt ve cilt altı dokular alınır ve aynı zamanda karın duvarı güçlendirilir.

Operasyondan sonra hastalar bir hafta öne eğilerek yürümek, yatakta bel altına ve dizlerin altına destekler koyup bükülerek uyumak zorundadırlar ve yaklaşık 3 hafta sonra günlük aktivitelerine geri dönebilirler.

Operasyon sonrasında kalacak iz oldukça uzundur ancak tam mayo veya iç çamaşırı çizgisi tabir edilen bölgeye geldiği için kabul edilebilirdir.

Operasyonda karın duvarı da desteklendiğinden karın içi organların tamamen çalıştığından emin olmadan hastanın yemek yemesine izin verilmez.

Göbek deliği bu operasyonda yeniden şekillendirilir ve uygun yere taşınır.

Ameliyat sonrasında dikişler emilebilir olduğundan dikiş alınmasına gerek yoktur ancak bölgedeki kanı uzaklaştırmak için konulan "dren" dediğimiz plastik borucuklar ameliyattan sonraki 1. veya 2. gün alınır.

Bu operasyon için benim önerim operasyondan 6 ay önce liposuction uygulanarak uygun bölgelerin inceltilmesidir. Böylece operasyon sonrası sonuçlar çok daha başarılı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İp Uygulamaları

Güzellik bugün herkes için çok önemli. Üstelik sadece başkalarının sizin ile ilgili düşünceleri..

Devamını Oku

El Cerrahisi

El, belki de sahip olduğumuz en önemli organlardandır. Çoklu hareket kabiliyeti günümüz teknolojisiy..

Devamını Oku

Kulak Estetiği

Kulakların her ikisinin aşırı belirgin olması veya asimetrik oluşu, özellikle çocukluk çağından başl..

Devamını Oku