Hoş Geldiniz.

İp Uygulamaları

Güzellik bugün herkes için çok önemli. Üstelik sadece başkalarının sizin ile ilgili düşüncelerini değiştirmek için değil, kendinizi daha iyi hissetmek, daha güzel ve daha çekici görünmek için pek çok güzellik uygulamasını tercih edebilirsiniz. Üstelik bugün pek çok uygulama hem zararsız hale getirildi, hem de uygun ücretler ile gerçekleştirilebiliyor. Bu durum da elbette ki daha iyi görünme isteğimizi artırıyor. Yüz germe ise özellikle belli bir yaş sonrasında tercih edilen uygulamalardan biri. Sanmayın ki bunun için ağır ameliyatlar geçirecek, zorlayıcı bir süreçten geçeceksiniz. Gelişen tıp dünyasının en güzel avantajlarından biri olanThreadlift yani Türkçe’deki adı ile İp Askı uygulaması, ameliyatsız bir şekilde daha gergin bir yüze sahip olmanızı sağlıyor. Bu da kolayca herkesin yüz gerdirme yaptırabileceğinin bir göstergesidir. Ancak öncelikle konunun derinine inelim ve bakalım İp Askı uygulaması nedir, ne değildir? Böylece ameliyatsız yüz germe kavramını daha iyi anlayabilir, tanıyabiliriz.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe aynı zamanda ip askı uygulaması ile özdeşleşen bir tanımdır. Çünkü basit bir uygulama olması ile birlikte bir ameliyat olmayan bu teknik, kolayca gergin bir yüze sahip olmanızı sağlamaktadır. İşin teknik boyutuna inecek olursak, bu yöntem de çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş olan PDO yani polidioksanon cilde uygulanmaktadır. Cilt içerisine aktarılan bu madde, ip gibi bir yapıya sahiptir ve özellikle cildin sarkan ve gevşeyen noktalarında mükemmel etkinlik gösterir. Sarkma ve gevşemenin olduğu noktalarda lifler azalmıştır ve kollajen ve elastin azalmıştır. İnce iğneler ile enjekte edilen bu madde ise tahrip olan liflerin yerini almaktadır. Bu sayede de sarma gösteren yüz daha gergin ve daha genç bir görünüme kavuşmaktadır. Cildin eski gençliği ortaya çıkarken, daha elastik bir yapıya büründüğü de gözlenmektedir. Bu işleme kısaca gençleşme uygulaması desen yanlış olmaz. Bir tedavi olarak değerlendirebileceğimiz yöntemin detaylarından bahsedecek olursak, basit krem anestezisinin yeterli olduğunu söylememiz gerek. Her hangi bir acı ya da ağrı hissetmeden uygulamanın tamamlandığını göreceksiniz. Toplamda ise bu işlem için 30 dakika gibi kısa bir süre yeterli olmaktadır. Bu kadar kısa süre içerisinde yapılan uygulamanın kalıcılığı ise oldukça iyi. Yerleştirilen ipler, ortalama olarak 6 ay ile 8 ay arasında bir süre içerisinde yok olmaktadır. Kendiliğinden eriyerek ortadan kaybolan ipleri hissetmeyeceksiniz bile. Diğer taraftan ameliyatsız yüz germe olarak tanımladığımız bu işlemin etkilerini 2 ile 3 yıl arasında bir süre boyunca göreceksiniz. Bu da 30 dakikalık bir uygulamaya göre mükemmel bir kalıcılık süresi demektir. Bu sonucu inanılmaz olarak bile tanımlayabiliriz. Diğer yöntemler ve uygulamalar değerlendirildiğinde, ameliyatsız yüz germe işleminde ip askı yönteminin ne kadar da etkili olduğunu görmek mümkün. Üstelik bu yöntemin önemli bir avantajı daha var. İp askısı tekniği, uygulama yapılan bölgede mikro kan dolaşımını tetikler ve artan kan dolaşımı ile tamir mekanizmaları harekete geçer. Bu durumda ciltte kollajen üretimini uyararak, harekete geçirir. Bu da cildin kendi kendini yenilemeye başlaması anlamına gelir. Kısacası Threadlift yani İp askı uygulaması, cildin yenilenmesini tetiklerken, basit bir işlem ile uzun süreli gerginlik vadetmektedir. 30 dakikanızı ayırarak yaptıracağınız işlem, size en azından 2 – 3 yıl etkilerini göreceğiniz bir gerginlik sunmaktadır. Yaşınızdan daha genç, daha güzel görünebilecek, kendinizi daha iyi hissederken, hem günlük yaşamınızda, hem insan ilişkilerinizde, hem de iş yaşamınızda bunun etkilerini görebileceksiniz.

İp Askı Yöntemi Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Genellikle ameliyatsız yüz germe tanımı ile özdeşleşen bu yöntemin, aslında yüz dışında farklı bölgelerde de uygulanması mümkündür. Bugün kadınların ilk tercihi yüz olsa da, sarkma ve gevşeme yaşanan neredeyse her bölgede Threadlift yani İp Askısı yöntemi uygulanabilmektedir. Öncelikle yüzün tamamı uygulama kapsamına girmektedir ve ardından boyun bölgesi dâhil edilebilir. Genellikle de bu iki bölge birlikte tercih edilmekte, her iki bölgenin tedavisi aynı anda yapılmakta, böylece daha güzel bir görünüm elde edilmektedir. Diğer taraftan uygulama bölgeleri arasında yer alan kol, göğüs, kalça ve bacaklarda da mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Dolayısıyla yüz ve boyun sonrasında bu bölgelerin de çokça tercih edildiğini görmekteyiz.

Bir cilt germe işleminden bahsediyoruz. Bu durumda hemen doğum sonrası karın bölgesinde oluşan sarkmalar akla geliyor. Bu basit yöntem karın bölgesinde oluşan sarkmalar için de mükemmel bir çözümdür ve kolayca uygulanabilir. Son derece başarılı sonuçlar elde edildiği de görülür. Genel anlamda uygulama yapılan bölgeleri sıraladık. Peki, nokta belirtecek olursak, özellikle hangi kırışıklıklarsarkmalar ya da gevşeklikler hedeflenir? Öncelikle yüz bölgesinde en can sıkıcı noktalardan olan alın çizgileri bu uygulama kapsamında yer alır. Diğer taraftan kaz ayakları, kaş, yanaklar, gülme çizgileri, gözaltı torbaları, sarkmış çene ve gıdı en çok uygulama yapılan noktalardır. Kliniğimiz size bu konuda yol gösteriyor, spesifik durumunuza göre yönlendirmelerde bulunuyor. Profesyonel bir hizmet almak için bizi tercih edebilir ve İp askı uygulaması yaptırabilirsiniz. Uygulamanın en çok merak edilen noktalarına açıklık getirirken, uygulama yaptıracak olanlar için önem taşıyan cilt dokusundaki etkilerinden de derin bir şekilde söz etmek gerek.

Cilt Dokusundaki Etkileri

Öncelikle bu uygulamayı yaptırırken temel amacımız olan gerginliği sağlaması, en önemli etkisidir. Bununla birlikte cildin yenilenmesini, kollajen üretimini tetikliyor olması, son derece önemli bir etkidir. Yapacağınız bu uygulama orta vadede yani 2 – 3 yıllık süreçte gerginlik sunarken, uzun vadede de cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Organik iplerin kullanıldığı yöntem, bağ dokuda bir dayanak oluşturmaktadır. Çok ince iğneler ile yapılan uygulama ile ciltte bir uyarım oluşturulmaktadır. Bu da cilt yenilenmesinin yanı sıra yara iyileşmesinin de hızlı olması demektir. Üstelik yara oluşumunun da kontrollü bir şekilde meydana gelmesi, mükemmel bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

Uygulama Öncesi ve Sonrası

Ameliyatsız yüz germe yaptırmak isteyenlerin en çok tercih ettiği İp Askısı yöntemi öncesinde her hangi bir hazırlık yapmanız gerek yok. Üstelik sadece 30 dakika sürecek olması, krem ile anestezi yapılıyor olması, korkulacak bir şey olmadığının göstergesi. Ağrı acı bile hissetmeden uygulamanın sona erdiğini göreceksiniz. 30 dakikalık uygulamanın ardından normal bir şekilde günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. Üstelik hemen uygulama sonrasında tam yapışma ve sağlıklı gergin durma görünümünün mevcut olduğunu görebileceksiniz. Hemen değişikliği algılayabilirsiniz. Ancak, uygulamanın son şeklini alması ve de en iyi görünüme kavuşması biraz zaman alacaktır. Ortalama olarak 6 hafta gibi bir süre sonunda asıl cildinizin mükemmelliğini görebileceksiniz. Diğer yüz germe operasyonlarına göre komplikasyon riskinin çok düşük olması, bu yöntemin tercih edilmesinin önemli bir sebebidir. Özellikle diğer askılama teknikleri, bu yönteme göre daha riskli olabilir ve bazen de asimetri gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu ipin asıldığı yerden kurtulması anlamına gelir. Oysa ip askısı yönteminde bu tip bir durum ile karşılaşmazsınız.Kliniğimiz rofesyonel uygulama imkânından faydalanmak ve kolayca gergin bir cilde sahip olmak için siz de hemen harekete geçin ve bizi arayın.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

El Cerrahisi

El, belki de sahip olduğumuz en önemli organlardandır. Çoklu hareket kabiliyeti günümüz teknolojisiy..

Devamını Oku

Karın Germe

Kilo alıp verme veya doğum sonrası karın cildinde sarkma sık görülen bir durumdur...

Devamını Oku

Kulak Estetiği

Kulakların her ikisinin aşırı belirgin olması veya asimetrik oluşu, özellikle çocukluk çağından başl..

Devamını Oku