Hoş Geldiniz.

Lazer Epilasyon

Buz Lazer epilasyon teknolojisinin ortaya çıkması ile birlikte pek çok kişi bu teknolojiden faydalanarak vücut tüylerinden kurtuldu. Bu teknolojinin son ayağı ise oldukça gelişmiş bir sistem ile karşımıza çıkıyor ve çokça tercih ediliyor. Buz Lazer adı ile anılan sistem, en acısız, en hızlı ve en etkili yöntem olarak tanımlanmakta. Ayrıca son teknoloji ürünü olması dacazip özelliklerinden…

Alma Lasers tarafından üretilen ve hızla yaygınlaşan Buz lazer teknolojisi, özellikle acısız olması ile dikkat çekiyor. Çünkü epilasyonun en çok can sıkan yanı acısıdır ve lazer epilasyon cihazlarında da farklı miktarlarda acı söz konusu olmaktadır. Oysa Buz Lazer, buzun etkisini kullanarak acıyı ortadan kaldırıyor. Bunun yanı sıra, oldukça hızlı bir şekilde uygulanabilir. Çünkü eski teknoloji ürünü lazer epilasyon cihazlarına oranla çok daha geniş ve büyük bir uygulama başlığına sahiptir. Diğer cihazlar ile tüm vücudun epilasyonu 2 saatten fazla sürebilirken, Buz Lazer ile bu süre sadece 35 dakika! Kısacası zamanınız size kalıyor ve bu sıkıcı sürece katlanmak zorunda kalmıyorsunuz. 2 x 1 cm ölçülerindeki başlık, her atımda daha geniş bir alana etki ettiğinden, oldukça hızlı bir şekilde tüm vücut epilasyonu tamamlanabiliyor. Söz konusu hız seans süresinde olduğu gibi seans sayısında da etkili olmaktadır. Buz Lazer sistemi ile 6 seans optimum sonuçlar için yeterlidir ve seans aralıklarının ise 6 hafta olması gerekir. Buz Lazer ‘in en önemli özelliği olan acısız bir süreç vadetmesi, başlığının buz tutması ile mümkündür. İstenmeyen tüylerden kurtulmak amacı ile tercih edilen sistem, uygulama başlığının vücutta gezdirilmesi ile etkili sonuç verir. Başlığın buz tutması ise acıyı sıfıra indirir.

Genellikle lazer epilasyon cihazları, yüz bölgesi için uygun görülmemektedir. Bunun ise iki farklı sebebi var. Birincisi, yüz tüylerinin vücuda nazaran çok daha ince ve çok daha açık renkli olmasıdır. Bu durumda lazer ışınları tetikleyici olacağından uygulama yapılmaz. İkincisi ise uygulama yapılacak olan başlığın, yüzdeki dar alanlar için uygun boyutta olmamasıdır. Bu durumda uygulama gerçekleştirilemez. Buz Lazer ise yüz için uygun bir lazer epilasyon yöntemidir. En ince ve en açık renkli tüylerde dahi etkinlik göstermesi bu teknolojiyi farklı kılıyor. Diğer taraftan kaş arası ve kulak içi gibi dar bölgelere dahi ulaşabilen özel başlıkları uygulamayı mümkün kılmaktadır.

Bazı lazer uygulamalarında görülen ten rengi ayrımı artık tarih oluyor. Buz Lazer, koyu cilt tonunda da etkili sonuç verir. Bu demek oluyor ki kış aylarının gelmesini beklemenize de gerek yok. Yani bronzlaşmış olsanız dahi cihaz tüyleri ortadan kaldırabilecek. Her mevsim Buz Lazer ile lazer epilasyon yaptırabilir ve istemediğiniz tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Eğer daha önce lazer epilasyon yaptırmışsanız ama neden hala istediğiniz pürüzsüzlüğe kavuşamadığınızı merak ediyorsanız, hemen açıklayalım. Eski tip cihazlar, ince ve açık renkli tüyleri tespit edememektedir ve bu durumda da etkili bir epilasyon gerçekleştirilememektedir. Buz lazer ise etkinliği ile size hayal ettiğiniz pürüzsüzlüğü sağlıyor. Daha önce lazer epilasyon yaptırmış bile olsanız, bu cihazı deneyebilirsiniz. Bikini bölgesi dâhil, hiçbir bölgede acısız bir şekilde pürüzsüz bir tene sahip olmanın yolu var artık. Buz Lazer ile büyük bir dertten kurtulacaksınız. Teknolojinin son getirilerinden biri olan uygulama oldukça ilgi görüyor. Siz de hayal ettiğiniz vücuda kavuşmak için hemen başlayabilirsiniz. En fazla 6 seans sürecek olan bu yolculuk, size çok şey kazandıracak. Bunun için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verenlerin büyük bir bölümünün tercihi olan Buz Lazer, akıllarda pek çok soru işareti oluşturmaktadır. Bu yüzden de işin uzmanları ile görüşmek, size hem kesin bilgiler verir, hem de sizin için en iyi olan sistemi bulmanızı kolaylaştırır. Bu noktada en çok akla gelen sorulara bakacak olursak, belli başı konuların ön plana çıktığını görüyoruz. Bu soru işaretlerinin cevapları ise kararınızı vermeniz konusunda yeterli olacaktır. Bu sayede Buz Lazer sistemi ile ilgili olarak tüm detaylara hâkim olabilir ve başarılı bir uygulama yaptırabilirsiniz. Üstelik kısa süren bir uygulama süreci içerisinde sonuç elde etmeniz, etkin sonuçlar görmeniz mümkün.

Yüz Bölgesinde Yer Alan Tüylere Lazer Epilasyon Yapılamayacağı Söyleniyor. Buz Lazer İle Yüz Tüylerine Uygulama Yapılabilir mi?

Eski tip lazer epilasyon cihazları için yüz bölgesinde uygulama yapılamadığı doğrudur. Bunun ise iki farklı sebebi var. Birincisi yüzdeki tüylerin, vücudun diğer bölgelerindeki tüylere nazaran çok daha ince olması ve de açık renkli olmasıdır. Bu durumda ise eski tip cihazlar, yüz bölgesinde tetikleyici etki uyandırmıştır. Özellikle Alexandrite lazer epilasyon cihazlarının yüzde kullanılmadığı bilinmektedir. Buz Lazer cihazı ise tam da bu noktada farklılaşıyor. Çünkü bu özel sistem, en ince ve en açık renkli tüylerde dahi etkinlik gösterebiliyor. Diğer taraftan eski tip cihazların yüzde uygulanamamasının ikinci sebebi ise cihazların aplikasyon başlıklarının yüz bölgesinde kullanım için uygun nitelikte olmamasıdır. Diğer bölgelerde kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanan cihazlar, büyük aplikasyon başlıkları ile uygulama sıkıntıları yaratmaktadır. Buz Lazer ise sadece yüz değil, aynı zamanda kaş arası ve kulak içi gibi daha da dar alanlarda kullanım için uygundur. Buna uygun özel bir tasarım hayata geçirilmiştir ve cihaz, tüm bölgelerde kullanılabilmektedir. Kısacası yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak için güvenle tercih edebilirsiniz.

Koyu Ten Rengine Sahip Olduğum İçin Lazer Epilasyon Yaptıramadım. Buz Lazer Yaptırabilir miyim?

Koyu ten rengine sahip olan kişilerin ortak problemi lazer epilasyon yaptıramamalarıdır. Çünkü eski tip lazer epilasyon cihazlarında koyu ten renginde olumlu bir etki ortaya çıkmadığı gibi çeşitli sıkıntılar da ortaya çıkabilmektedir. Buz Lazer sisteminin en önemli avantajlarından biri ise koyu tenliler için de bir çözüm olmasıdır. Ten renginiz ne olursa olsun, bu sistem sizin için uygun olabilecektir. Dolayısıyla bronzlaştığınızda da lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Seanslarınıza ara vermeniz gerekmez. Kısacası Buz Lazer teknolojisi hem her mevsim uygulanabilir hem de herkes için mümkündür.

Daha Önce Lazer Epilasyon Yaptırdım Ama Cildim Yeterince Pürüzsüz Değil. Buz Lazer Benim İçin De Etkili midir?

Buz Lazer epilasyon cihazı pek çok lazer epilasyon teknolojisinden farklıdır. Bildiğimiz eski teknoloji cihazlar, hem ince ve açık renkli tüyleri algılayamıyordu hem de koyu ten renginde etkinlik gösteremiyordu. Bugün ise geçmişte aldığınız lazer epilasyon tedavisinin ardından kalan ince ve açık renkli tüyleriniz, yine Buz Lazer ile ortadan kalkabilir. Cihazın bu tür ince yapılı tüyleri algılayabilen yapısı, büyük bir avantaj oluşturuyor ve aslında yarım kalmış olan tedavinizin tamamlanması anlamına geliyor. Üstelik kısa süre içerisinde, belki de sadece 1 – 2 seans ile birlikte bu tür kalıntılardan kurtulabilirsiniz. Pürüzsüz teninizin tadını çıkarmak size kalmış. Özellikle yaz ayları yaklaşırken sizi tedirgin eden bu pürüzlerden kurtulabilirsiniz. Çok kısa süre içerisinde etkili sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz.

Buz Lazer Epilasyon Acı Verici Bir İşlem midir?

Hem kadınların hem de erkeklerin lazer epilasyonu tercih etmelerinin başlıca iki sebebi vardır. Biri kalıcı çözüm oluşturması ve de istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlamasıdır. İkincisi ise lazer epilasyon sistemlerinin genel olarak bir ortak özellik olarak acısız bir süreç olmasıdır. Her ne kadar eski teknoloji uygulamaların bazılarında az da olsa acı verici işlemler söz konusu olabilse de bugün lazer epilasyon denilince acı akla gelmiyor. Buz Lazer epilasyon sistemi adından da belli olduğu üzere, konforlu bir tedavi süreci sunmaktadır. Buz etkisi ile serinleten sistem, acı hissini ortadan kaldıracaktır. Artık lazer epilasyon seanslarınız geldiğinde gerilmenize hiç gerek yok. Acısız bir şekilde seanslarınızı sonlandırabilecek, pürüzsüz ve adeta bir bebek gibi teninize kavuşabileceksiniz.

Buz Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bazı epilasyon sistemleri, hem uygulamada yarattığı kullanışsızlık sebebi ile hem de bazı bölgeler için etkisiz olması ya da zararlı olması sebebi ile vücudun her bölgesinde uygulanamamaktadır. Ancak bunun yanı sıra Buz Lazer epilasyon sistemleri, geniş uygulama alanı ile dikkat çekmekte ve pek çok özel durumu olan kişi için de önerilmektedir. Şöyle ki, hem bikini bölgesi, sırt, bacak, kol altı gibi bölgeler, hem ense gibi farklı bölgeler hem de kaş arası ve kulak içi gibi dar alanlar Buz Lazer ile uygun birer uygulama alanıdır. Özellikle kaş arası ve kulak gibi hassas ve dar alanlar pek çok sistem için verimsiz bölgelerdir. Oysa bu teknoloji, özellikle erkekler için önemli bir iş kolaylaştırıcıdır. Kolayca uygulama yapılabilir ve sadece saniyeler içinde seans tamamlanabilir. Buz Lazer epilasyon, tüm lazer epilasyon sistemleri arasında en çok tercih edilen ve en çok etkinlik gösteren sistemdir. Dolayısıyla dilediğiniz bölgede uygulama yaptırabilirsiniz. Bir uzman ile görüşerek detaylı bilgi alabilir ve hemen uygulamaya geçebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sırasında Maruz Kalınan Lazer Işınlarının İnsan Sağlığı Üzerinde Herhangi Bir Olumsuz Etkisi Söz Konusu mudur?

Lazer ışınları ile ilgili olarak özellikle bu imkânın ilk çıktığı yıllarda insanların aklında soru işaretleri oluşmuştur. Ancak bugün halen kullanımda olan teknoloji, endişelerin de yersiz olduğunu gösteriyor. Buz Lazer epilasyon cihazı tarafından oluşturulan lazer ışınları, sadece kıl köklerini hedef almaktadır. Bu durumda lazer ışınlarının ulaşabildiği alan da cilt yüzeyinin çok az altıdır. Sadece kıl köklerine ulaşabilecek kadar derine inebilirler. Bu durumda cilt dokusunda herhangi bir zararın, tahrişin oluşması da mümkün değil. Geçmişte bazı lazer epilasyon sistemlerinde uygulama hataları sebebi ile cilt problemleri ile karşılaşılmıştır. Ancak Buz Lazer epilasyonda uzman ve güvenilir bir merkez tercih ettiğinizde, yani kendinizi güvenilir ellere emanet ettiğinizde hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Lazer ışınları ile cildiniz zarar görmez ya da bunun dışında herhangi bir zarar da söz konusu olmaz. İçiniz rahat bir şekilde Buz Lazer epilasyon yaptırabilir ve pürüzsüz teninizin tadını çıkarabilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulamaları, kadın ve erkek pek çok kişi için fayda sağlayıcı niteliktedir. Cinsiyet fark etmeksizin, farklı kıl tiplerine sahip kişiler bu imkândan faydalanabilir. Yapılacak olan uygulama ile vücudunuzun her türlü özel bölgesinde pürüzsüzlüğü yakalayabilirsiniz. Burada belki de dikkat edilecek en önemli nokta uygulayıcının güvenilirliğidir. Bunu da en güzel tecrübeli bir kurumu tercih ederek anlayabilirsiniz. Güvenilir bir kurum size mükemmel sonuçlar sunabilir. Bu yüzden sizi merkezimize beliyoruz. Siz hayal ettiklerinizi anlatın, biz gerçekleştirelim. Buz Lazer teknolojisinin tüm avantajlarını ayağınıza getirmekle birlikte, size özel bir tedavi süreci tasarlayıp, güzellik adına hayal ettiğiniz ne varsa gerçeğe dönüştürüyoruz.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CO2 Lazer İle Ben Alma

Benler tıptaki adıyla nevüsler pek çok insanda bulunur. Bazen kişiler estetik nedenlerle benlerini a..

Devamını Oku

Fraksiyonel CO2 Lazer İle Tedavisi

Fraksiyonel CO2 lazerler cilt yenileme amaçlı kullanılan en güçlü cihazlardır. Bu uygulama tedavi ed..

Devamını Oku

Botoks

Besin zehirlenmesine yol açan Clostridium Botilinium adlı bakterinin felç etkisi oluşturan zehirinin..

Devamını Oku